Прочетен: 650 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 01.03.2025 14:51
Gospodari.com
20 години затвор за сириеца Омар Аднан за убийството на двама полицаи в Бургас, съобщава NOVA. Преди две години и половина униформените загинаха на кръстовище в града в опит да спрат автобус, пълен с нелегални мигранти. Аднан удари полицейския автомобил, докато шофираше автобуса.
Той ще трябва да заплати на общината в Бургас сумата от над 100 000 лева като обезщетение за разрушените съоръжения на кръстовището в града.
„Изненада ни много това решение. Ние искахме доживотна присъда, те му дават 20 години. Според мен трябваше да му дадат 5 години и един автомат, да ни изтрепе всичките”, каза Панайот Градев, баща на единия от убитите полицаи Атанас Градев.
По време на пледоариите в четвъртък държавното обвинение поиска най-тежкото наказание за Аднан - доживотна присъда.
„Не сме удовлетворени от размера на наложеното наказание. Считаме, че тежестта на случая, налага да бъде наложено най-тежкото наказание. Като в законоустановения срок ще изготвим протест”, добави прокурорът по делото Димитър Узунов.
Доволен от присъдата е адвокатът на Омар Аднан, който през цялото време настояваше за 15 години лишаване от свобода.
„Съдът е взел моите аргументи и съображения, че са налице няколко смекчаващи отговорността обстоятелства, поради което е определил 20 години. Ще преценя дали да обжалваме, след разговор с клиента ми, но на този етап сме доволни”, заяви адвокатът на Аднан – Калин Янев.
В началото на процеса обвиняемият твърдеше, че е непълнолетен, но експертизи доказаха, че е навършил 18 години. В пътническия автобус е имало още 47 нелегални мигранти.
Как сърце и даде, 2 години да се барат по топките и да не заключат, тоя талибан до живот и да изгние в Затвора Пазарджик при братята му по сура.
Искам да питам магистрат от Афганистан, ако убият афганистански полицаи на служба български мигранти, каква присъда ги чака?
Ще ви кажа!
Отговора: Няма клетите българи да стигнат до ареста, не до съдебна зала. На място в пустинята ще ги заколят като гергьовскии агънца, като курбан за убитите полицаи.
А,тук в България две години търсят смекчаващи обстоятелства "на престъпници пресекли незаконно държавната ни граница" не спиращи на няколко проверки по пътя и т.н. и т.н.
Може би автобуса трябваше да спре в двора на училище или детска градина, за да избие още българи за да реши магистрата доживотна присъда без замяна!
Няма такава държава!
Няма толкова търпелив и раболепен народ!
Няма толкова продажна съдебна система...
Срам и позор!
Е, спестихте ДВЕ ПЕНСИИ И ДВЕТЕ ГОЛЕМИ ЗАПЛАТИ НА ДЪРЖАВАТА, ХАЛАЛ ДА СА ВИ!....
